Założyciel PWSBiA
Fundator Fundacji Nowe Horyzonty
prof. dr Tadeusz Koźluk
1930 - 2019
Prawnik, dyplomata, wykładowca prawa i ekonomii na uczelniach w USA i w Polsce. W 1991 roku powrócił do Polski i założył pierwszą prywatną uczelnię w Polsce - Prywatną Wyższą Szkołę Businessu i Administracji w Warszawie (PWSBiA), której był wieloletnim rektorem.
Fundator Fundacji Polska Wiek XXI która zmieniła nazwę w 2003 roku na Nowe Horyzonty.
Profesor dr Tadeusz Kożluk zmarł 1 października 2019 r. Został pochowany na Powązkach Wojskowych w dniu 22 października 2019 r.
Rektor WUMed
dr Waldemar Dębski - prof. WUMed
- rektorat - pokój B-219 (budynek "B", II piętro)
- T: 22 559 22 05, 22 841 37 11
- F: 22 841 31 27, 22 559 22 60
- E: rektor@wumed.edu.pl
Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego, dr nauk humanistycznych, psycholog, ukończył także studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego na Uniwersytecie Łódzkim i w zakresie teorii i praktyki funkcjonowania samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim.
W latach1985-1998 pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej m.in. na stanowisku psychologa, głównego specjalisty ds. psychologii wojskowej i głównego specjalisty ds. badań naukowych.
W latach 1998-2006 pełnił funkcję zastępcy Burmistrza ds. społecznych i Przewodniczącego Rady Dzielnicy w Urzędzie Dzielnicy Warszawa – Rembertów.
W latach 2002-2010 związany z Prywatną Wyższą Szkołą Businessu i Administracji w której pełnił funkcję wykładowcy i dyrektora Instytutu Administracji Państwowej a następnie prorektora ds. rozwoju.
W latach 2004-2010 pełnił funkcję prezesa Zarządu Fundacji „Polska – Wiek XXI”, poprzedniczki Fundacji "Nowe Horyzonty".
W latach 2010-2018pełnił funkcję rektora Wyższej Szkoły Mazowieckiej a następnie Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie.
Od 1 października 2018 roku pełni funkcję rektora Prywatnej Wyższej Szkoły Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych / Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka.
Prorektor WUMed
dr hab. Joanna Jasińska - prof. WUMed
- pokój Ap-108 (budynek "A", I piętro)
- T: 22 559 25 09
- E: prorektor@wumed.edu.pl
Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu. Stopień doktora w dyscyplinie naukowej zarządzanie uzyskała na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.
Ukończyła studia MBA na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a także studia podyplomowe z zarządzania i finansów w opiece zdrowotnej i studia menedżerskie zarzadzania systemami ochrony zdrowia.
Specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego i medycyny społecznej.
Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami w Unii Europejskiej oraz Studiów Podyplomowych w zakresie Nowoczesnych Technologie w Edukacji i Kształceniu i Studiów Podyplomowych Zarządzania Projektami Informatycznymi. Posiada uprawnienia Audytora Wewnętrznego.
Najważniejsze dziedziny specjalizacji naukowej obejmują zarządzanie, ekonomikę systemów ochrony zdrowia, zarządzanie organizacjami, zarządzanie zmianami w organizacjach medycznych oraz kwestie związane ze zdrowiem publicznym i medycyną środowiskową.
Ma bliskie powiązania z praktyką biznesową poprzez długotrwałą pracę na stanowiskach kierowniczych w organizacjach medycznych. Brała czynny udział w projektach prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych zakładów opieki zdrowotnej. Autor i koordynator wielu działań doradczych realizowanych w ramach lokalnych strategii z zakresu analizy ekonomiczno-finansowej, restrukturyzacji i zmian organizacyjnych zakładów opieki zdrowotnej. Ma doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczych.
Staże: Malmö University Hospital, Trelleborg Hospital, Vinnitski Uniwersytet Ekonomii i Finansów, Iwano-Frankiwski Narodowy Techniczny Uniwersytet Nafty i Gazu.
Jest autorką wielu publikacji naukowych.
Członek Naukowego Towarzystwa Organizacji i Zarządzania, Towarzystwa Naukowego Prakseologii, Akademickiego Stowarzyszenia E-learningowego i Międzynarodowego. Stowarzyszenia Sport Kinetics oraz Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe.
Senat jest najwyższym organem kolegialnym Uczelni. Zgodnie ze Statutem, Senat opiniuje koncepcję rozwojową Uczelni oraz założenia organizacji i przebiegu procesu dydaktycznego, w tym plany i programy kształcenia. Uchwały Senatu są opiniami doradczymi dla Założyciela i Rektora.
Skład Senatu w roku akademickim 2023/2024:
Przewodniczący
Członkowie - nauczyciele akademiccy
Członkowie - przedstawiciele Założyciela Uczelni
Członkowie - przedstawiciele studentów
Członkowie - przedstawiciele pracowników administracyjnych