Podstawowym celem Studiów jest doskonalenie kwalifikacji osób odpowiedzialnych za zarządzanie w jednostkach organizacyjnych służby zdrowia. W trakcie studiów słuchacze zdobywają kompleksową wiedzę, dającą teoretyczne i praktyczne umiejętności niezbędne w nowoczesnej ochronie zdrowia.
Studia zapewnią zdobycie informacji związanych z otoczeniem prawnym i ekonomicznym działania jednostek służby zdrowia. Ponadto przedstawione zostaną akty prawne regulujące problematykę, jaką w systemie opieki zdrowotnej odgrywają organy administracji publicznej. Wskazane zostaną relacje, zachodzące pomiędzy tymi organami a jednostkami organizacyjnymi służby zdrowia, także w procesie restrukturyzacji i przekształceń.
Omówiona będzie problematyka pomocy publicznej dla jednostek ochrony służby zdrowia oraz formy prawne w jakich działać będą mogły jednostki organizacyjne służby zdrowia. Przedmiotem analizy będzie także proces zlecania i wykonywania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, zawieranych między płatnikiem a świadczeniodawcą, a także określenie sytuacji jego uczestników.
Oferta studiów w zakresie "Organizacji i zarządzania w służbie zdrowia" przeznaczona jest dla osób zarządzających jednostkami opieki zdrowotnej, przygotowujących się do pełnienia funkcji kierowniczych zarówno w publicznych, jak i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, administracji państwowej i samorządowej w zakresie opieki zdrowotnej, osób zatrudnionych w innych instytucjach związanych z ochroną zdrowia, osób prowadzących lub chcących rozpocząć działalność gospodarczą w sektorze opieki zdrowotnej, osób zainteresowanych samodoskonaleniem i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.
Absolwenci studiów podyplomowych "Organizacja i zarządzanie w służbie zdrowia" mają prawo do zajmowania stanowisk kierowniczych w publicznych zakładach opieki zdrowotnej na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać osoby na stanowiskach kierowniczych w zakładach opieki zdrowotnej określonego rodzaju (Dz. U. 2000, Nr 44, poz. 520 z późn. zm.).
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Warunkiem ukończenie studiów jest uzyskanie zaliczeń określonych w programie studiów, napisanie pracy dyplomowej oraz zdanie egzaminu końcowego.
Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Prywatnej Wyższej Szkoły Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych w Warszawie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 grudnia 2008 r. w sprawie rodzajów tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów i wzorów dyplomów oraz świadectw wydawanych przez uczelnie.
Opłaty dla absolwentów:
dr hab. Joanna Jasińska
Kierownik Studiów Podyplomowych "Organizacja i zarządzanie w służbie zdrowia"
Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu. Tytuł doktora uzyskała na Uniwersytecie Łódzkim. W 2016 roku uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Ukończyła studia MBA, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania i finansów w ochronie zdrowia oraz studia menedżerskie. Specjalista w zakresie zdrowia publicznego i medycyny społecznej. Jest absolwentką studiów podyplomowych zarządzania projektami Unii Europejskiej. Do najważniejszych dziedzin specjalizacji naukowej należy ekonomika i zarządzanie organizacjami, zarządzanie zmianami w organizacjach oraz human resources. Posiada ścisłe powiązania z praktyką gospodarczą poprzez wieloletnią pracę na stanowiskach kierowniczych. Brała aktywny udział w projektach prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw. Jest autorem i koordynatorem kilkudziesięciu prac konsultingowych wykonywanych w ramach strategii lokalnych z zakresu analiz ekonomiczno-finansowych, restrukturyzacji oraz zmian organizacyjnych przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczych. Jest członkiem Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, Towarzystwa Naukowego Prakseologii oraz Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego.
Biuro Rekrutacji
Budynek "A", pok. A-105 (I piętro)