IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa WUMed z ważnym przesłaniem dla środowiska zawodów medycznych
Już po raz czwarty Warszawska Uczelnia Medyczna podjęła bieżące, istotne tematy dla pielęgniarek, położnych i innych profesji medycznych. W tym roku omawiano problem długu zdrowotnego, który dotyka nie tylko system ochrony zdrowia ale przede wszystkim pacjentów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.
Za pojęciem „dług zdrowotny” kryje się nadmiarowa liczba zgonów, długie kolejki do świadczeń zdrowotnych, pogorszenie zdrowia pacjentów, tych z nierozpoznaną chorobą nowotworową, albo także osób z chorobami przewlekłymi, które przez pandemię COVID-19 miały utrudniony dostęp do opieki medycznej. Podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej WUMed rozmawialiśmy w gronie ekspertów, badaczy i praktyków zawodów medycznych o sposobach zmniejszenia długu zdrowotnego m.in. poprzez rozszerzenie kompetencji zawodowych pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, rozwój i upowszechnianie badań naukowych dotyczących tych środowisk i ogromnym znaczeniu profilaktyki i edukacji zdrowotnej jako kompetencji zawodów medycznych. - mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed, pomysłodawczyni i główna organizatorka konferencji naukowych Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Ponad osiem godzin obrad, kilkudziesięciu wyjątkowych prelegentów i niezwykle ważnych tematów dla środowiska pielęgniarek i położnych. Tak było 28 maja. "Na gorąco" po zakończeniu wydarzenia rozmawialiśmy z pomysłodawczynią i główną organizatorką Konferencji, prof. Joanna Jasińską, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.
Webinar
14 czerwca 2021 r.
Na zamkniętym webinarze, wyłącznie dla studentek kierunku Kosmetologia naszej uczelni, o zarządzaniu placówką Beauty and Spa opowiedziała Kalina Ben Sira, założycielka i prezes zarządu sieci luksusowych klinik medycyny estetycznej La Perla.
W imieniu studentów pytania zadawała koordynatorka kierunku Kosmetologia, dr Aneta Kądrzycka - Dąda. W spotkaniu brała także udział prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.
II Konferencja Medyczna WUMed
29 maja 2021
Trwająca już ponad rok pandemia dobitnie udowadnia, jak niezbędne jest kształcenie kolejnych, nowych kadr medycznych. Warszawska Uczelnia Medyczna to wyzwanie podjęła i konsekwentnie realizuje. Światowa Organizacja Zdrowia, w związku z 200 - etną rocznicą urodzin twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, Florence Nightingale, ogłosiła rok 2020 Rokiem Pielęgniarek. My ten czas przedłużamy uznając problematykę tej wyjątkowej grupy zawodowej za niezwykle ważną i wciąż aktualną. Ubiegłoroczna, I konferencja naukowa poświęcona pielęgniarkom i położnym (ARCHIWUM) cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i postawiła przed nami kolejne pytania, na które chcielibyśmy odpowiedzieć. Dlatego też, 29 maja o godz. 9.00 rozpoczniemy II Konferencję Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka nt.: MISJA I PROFESJONALIZACJA W ZAWODZIE PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ.
Webinar
23 kwietnia 2021 r.
Czynniki istotne w przebiegu choroby Hashimoto. Postępowanie dietetyczne. W związku z szeregiem krążących na ten temat opinii, wersji, pomysłów postanowiliśmy scharakteryzować styl życia i czynniki żywieniowe odgrywające istotną rolę w przebiegu choroby.
Prelegentem był mgr Łukasz Pągowski, wykładowca WUMed, dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem.
21 listopada, w ciągu ponad sześciu godzin obrad podjęto kilkanaście palących problemów związanych ze współczesną pielęgniarką i położną w dobie aktualnych potrzeb zdrowotnych i zagrożeń.
Zagadnienia uszeregowano w trzech blokach tematycznych: edukacja, e-zdrowie oraz pielęgniarstwo i położnictwo jako nauki interdyscyplinarne. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni przedstawiciele swoich dyscyplin, zarówno naukowcy jak i praktycy. Mieliśmy okazję wysłuchać wykładów prof. dr hab. Ireny Wrońskiej, dr hab. Marioli Głowackiej, dr nauk o zdrowiu Beaty Cholewki a także głównej organizatorki i pomysłodawczyni wydarzenia - prof. dr hab. Joanny Jasińskiej, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.
Spotkanie z VIP'em
11 stycznia 2020 r.
Studenci III roku kierunku dietetyka mieli okazję wysłuchać wykładu na temat "Żywność wysokiej jakości", który przedstawił dyrektor Departamentu Promocji i Jakości Żywności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. Michał Rzytki. Problematyka okazała się bardzo interesująca dla studentów, czego dowodem były liczne pytania nawet po wykładzie.
Sympozjum naukowe
15-16 listopada 2019 r.
W naszej Uczelni odbyło się sympozjum naukowe nt.: "Standardy Gastroenterologiczne, Hepatologiczne i Żywieniowe w praktyce lekarza rodzinnego i pediatry", którego organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania i Rozwoju Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Zaburzeń Odżywiania Instytutu “Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”. Sumpozjum cieszyło się dużym zainteresowaniem naszych wykładowców oraz studentów - zwałszcza kierunku Dietetyka.
Konferencja
12 maja 2018 r.
To już druga edycja konferencji "Dietetyka w kosmetologii" adresowana przede wszystkim do dietetyków, kosmetologów, specjalistów oraz studentów z zakresu promocji zdrowia.
Konferencja
14 stycznia 2018 r.
Konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom żywienia w sporcie adresowana przede wszystkim do dietetyków, lekarzy, trenerów, nauczycieli W-F, sportowców oraz specjalistów z zakresu promocji zdrowia.
Konferencja
7 maja 2017 r.
I edycja konferencji poświęcona zagadnieniom dietetyki i kosmetologii - interdyscyplinarność i wzajemne korelacje. Konferencja adresowana przede wszystkim do dietetyków, kosmetologów, lekarzy, studentów oraz specjalistów z zakresu promocji zdrowia.