Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Wszyscy doskonale wiecie, że jednym z kierunków kształcenia naszej uczelni jest dietetyka. Ona też to będzie przedmiotem naszych rozważań, a konkretnie jedna z jej specjalizacji, a mianowicie psychodietetyka.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Czy kiedykolwiek dociekaliście, dlaczego ludzie wybierają tę, a nie inną szkołę, dlaczego pracują w tym a nie innym zawodzie? Czy zastanawialiście się, dlaczego TY wybrałaś (wybrałeś) akurat ten, a nie inny zawód? Odpowiedzi na te i podobne pytania nie są wcale takie proste jakby to się wydawało.
Szanowni Państwo,
z radością chcielibyśmy poinformować, że ruszyły nowe tematy webinarów w ramach naszej Akademii Self-Care.
Wychodząc naprzeciw licznym prośbom i wnioskom, które do nas napłynęły po pierwszych edycjach - rozszerzamy zakres treści, które poruszamy w naszej akcji promowania holistycznego modelu zdrowia i dobrostanu.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Jak doskonale wiecie, jednymi z kierunków kształcenia naszej uczelni są: pielęgniarstwo i położnictwo. Zawodom tym poświęciliśmy w Aktualnościach Biura Karier dwa artykuły. Pierwszy z nich pt.: „Pielęgniarka to brzmi dumnie” ukazał się 8.12.2020 roku, natomiast drugi: „Pielęgniarka to nie tylko zawód deficytowy, ale przede wszystkim przyszłościowy” publikowany był 1.02.2003 roku.
„Mowa ciała” to ostatnio bardzo modne pojęcie. Funkcjonuje ono nie tylko w psychologii społecznej, ale przede wszystkim w codziennym słownictwie potocznym. Niekiedy używa się tego terminu jako synonimu komunikacji niewerbalnej. Należy jednak podkreślić że, komunikacja niewerbalna ma szersze znaczenie. Mowa ciała obejmuje zwykle takie komunikaty niewerbalne jak: gesty i ruchy ciała, mimika, postawa i ukierunkowanie ciała, ruchy oczu i odruch źreniczny, sposób używania przestrzeni interpersonalnej itp. Do mowy ciała nie zalicza się jednak takich komunikatów, jak niewerbalne aspekty mowy (np. tembr głosu, sposób używania i wypowiadania słów, pomyłki językowe itd.). Nie jest też jednoznaczny status kontaktu wzrokowego, który jest raczej komunikatem interakcyjnym.
Szanowni Państwo,
w imieniu Fundacji Inicjatyw Rozwojowych ,,INSPIRA’’ serdecznie zachęcamy do udziału w naszej AKADEMII SELF – CARE! Tym razem zapraszamy zarówno na krótkie spotkania online z tematyką rozwojową, wzmacniającą i profilaktyczną w formie webinarów, jak i na dłuższe pogłębione programy treningowe, podczas których będziecie mogli Państwo nabyć konkretne umiejętności radzenia sobie ze stresem, zbudować odporność psychiczną i nauczyć się trwale zmieniać nawyki na takie, które będą Wam służyć na lata.
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Szanowne Absolwentki, Szanowni Absolwenci,
Rozmowa kwalifikacyjna to nieodłączny element procesu rekrutacji i selekcji. Stosują ją zarówno niewielkie, jak i duże firmy. Jej celem jest wyselekcjonowanie spośród ogółu aplikujących, najlepszych kandydatów, spełniających wymagania określone dla obsadzanego stanowiska. Ta swoista weryfikacja, czy kandydat wpisuje się w profil osoby poszukiwanej przez firmę, jest okazją do sprawdzenia jego wiedzy, kwalifikacji i kompetencji , ale także jakie ma aspiracje i oczekiwania.
W dotychczasowych artykułach poświęconych poszukiwaniu pracy podkreślaliśmy m.in., że warto korzystać z wszystkich metod (sposobów) szukania zatrudnienia, a nie ograniczać się tylko do jednej lub dwóch z nich. Zwiększamy tym samym szansę na jego znalezienie.
W niniejszym artykule przybliżymy kolejną metodę poszukiwania zatrudnienia, jakim są własne oferty pracy.
Szanowne Absolwentki, Szanowni Absolwenci,
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Jesteś pielęgniarką (pielęgniarzem) lub fizjoterapeutą? Być może jeszcze studiujesz i zawód ten zdobędziesz w najbliższym okresie? A może planujesz, w wakacje lub w niedalekiej przyszłości, wyjazd za granicę i chcesz tymczasowo wykonywać swoją profesję w innym unijnym kraju?
W niniejszym artykule przybliżymy jedną z metod poszukiwania zatrudnienia jakim są kontakty osobiste, czyli sieć własnych znajomości. Polskie nazewnictwo tej metody zastępowane jest w ostatnich latach modnym pojęciem „network”.
Negocjowanie wynagrodzenia jest ważnym elementem w życiu zawodowym każdego pracownika, w tym także absolwenta uczelni medycznej. Oto kilka porad, jak przygotować się do negocjacji, by osiągnąć satysfakcjonującą pensję.
Wiele osób niechętnie rozmawia o pieniądzach, gdyż bywa to niezręczne. Warto jednak już na wstępie określić swoje oczekiwania finansowe, by po przyjęciu posady nie żałować wyboru. Długie lata edukacji powinny zostać odpowiednio docenione przez pracodawcę – tym bardziej, jeśli praca, o którą się staramy, nie jest naszą pierwszą i posiadamy już cenne doświadczenie.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z profesjonalnym kreatorem pisania listów motywacyjnych CVeasy.pl. Autorzy serwisu skontaktowali się z nami, abyśmy zaprezentowali przydatne informacje dla studentów i absolwentów WUMed szukających pracy w zawodzie. Poniższy tekst powstał w ramach bezpłatnej współpracy, a jego celem jest pomoc kandydatom w wyróżnieniu się na rynku pracy.
W październiku ubiegłego roku a zakładce „Aktualności Biura Karier” zamieściliśmy artykuł pt.: Podanie o pracę - co to za dokument?. W artykule tym ukazano istotę i znaczenie podania o pracę a także wyjaśniono, kiedy warto napisać ten dokument. Podkreślono w nim, że podania o przyjęcie do pracy nie należy mylić, ani utożsamiać z innymi dokumentami aplikacyjnymi, jak życiorys (CV) i list motywacyjny.
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
W niedalekiej przyszłości kończycie studia i podejmiecie pracę w jakże poszukiwanym i cenionym zawodzie fizjoterapeuty. Wielu spośród Was zatrudni się w różnych placówkach medycznych, na ogół na terenie kraju. Niektórzy, być może, będą chcieli pracować na własny rachunek, przyjmując pacjentów we własnym gabinecie. Jeśli wśród Was są tacy, to gratuluję kreatywności i odwagi! Trzymam za Was kciuki!
W literaturze przedmiotu wyróżnia się szereg metod szukania pracy, najczęściej dzieli się je na aktywne i pasywne. Czym różnią się te metody między sobą? Które z nich są skuteczniejsze?
W procesie poszukiwania zatrudnienia nie bez znaczenia jest przejawiana postawa w codziennym życiu oraz indywidualny stosunek do pracy.
Stephen Covey w swojej książce „7 nawyków skutecznego działania” wskazuje konieczność przyjmowania postawy proaktywnej jako pierwszego z nawyków, który warto w sobie kształtować, aby działać skutecznie i osiągać zamierzone cele.
Szanowne Absolwentki i Szanowni Absolwenci,
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci!
W dniu 3.04.2023 r. WUP w Warszawie organizuje webinarium dla osób poszukujących pracy za granicą pt.: „Znajdź bezpieczną pracę za granicą z EURES”. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w tym szkoleniu.
Wyjazd do pracy za granicę to nie żart, to poważne wyzwanie!
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Zanim przystąpicie do poszukiwania pracy, warto zastanowić się nad swoją przyszłą kariera zawodową i odpowiednio ją zaplanować. Planowanie kariery zawodowej to m.in. sprecyzowanie celów i dążeń zawodowych oraz realnych oczekiwań wobec przyszłej pracy. To także określenie hierarchii wartości cenionych w przyszłej pracy oraz wiara w siebie i osiągnięcia zawodowe. W zamierzeniu tym istotne miejsce zajmuje też plan podjęcia zatrudnienia oraz alternatywny plan działania w sytuacji braku możliwości znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie.
Czy wiesz, że jako student możesz zarabiać dodatkowe pieniądze i zdobywać cenne doświadczenie zawodowe bez konieczności rezygnowania z nauki? Tak, to możliwe dzięki platformie jober.pl!
W tym artykule dowiesz się, jakie korzyści możesz czerpać z tego serwisu.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci.
Szanowne Absolwentki i Szanowni Absolwenci
W dniu 9.03.2023 odbędą się Europejskie Dni Pracy „Seize the Summer”. Jest to wydarzenie on-line skierowane do osób poszukujących pracy w turystyce, gastronomii, animacji w sezonie letnim. Jego organizatorami są członkowie europejskich publicznych służb zatrudnienia EURES z 9 najbardziej „turystycznych” krajów Europy – Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Grecji, Cypru i Malty. Wydarzenie odbędzie się on-line, na platformie Europejskich Dni Pracy:
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Każdy z nas wie, że wolontariat to szlachetne zajęcie, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że może być też korzystne z perspektywy rozpoczynania kariery zawodowej. Serwis HelloFinance z myślą o studentach przygotował przewodnik po aktywności wolontariackiej na studiach, którego fragmenty zamieszczamy poniżej za zgodą autorów.